HEMEN ARA
×
  Hemen Ara   Whatsapp
Yedek Parça
Birçok parçanın birleşiminden oluşan kamyon ve tırlar lojistik sektörünün hatta günlük hayatımızın bir parçası halindedir. Kullanım süreleri ve geçirdikleri sorunlar neticesinde eskimeye başlayan bu araçlar, yeni parça ihtiyacını da beraberinde getirir. Çünkü eskiyen kamyon veya tır parçaları, yol tutuşu engeller, rahat sürüş deneyimini kısıtlar hatta taşıtların çalışmamasına neden olur. Arıza geçiren kamyonlar tabi ki hurdaya ayrılmaz. Arızalı parça tespit edilerek yenisi ile değiştirilir. Arızalı parçanın yenisi ile değiştirilen parçaya ise yedek parça adı verilir. Taşıtlar için oldukça önemli olan yedek parça birçok sorununda çözüm kaynağıdır. 

Yedek Parça Nedir?

Kamyon ve tırlar birçok parçadan meydana gelerek ortaya konulan taşıtlar diyebiliriz. Tüm bu taşıtları üreten markalara sadece kamyon, tır, otomobil üretimi için parça üretmezler. Ek olarak arıza durumunda onarım süresini kısaltmak ve aracın tekrar yollara kazandırılmasını kolaylaştırmak için yedek parça üretiminde de bulunur. Bununla birlikte üretimi fazla olan tır veya kamyonun yedek parça oranı da üretimi az olan taşıtlara göre daha fazladır. Bu da aracın herhangi bir sorun karşısında yedek parça ihtiyacını daha ucuz ve hızlıca karşılanmasını kolaylaştırır. Bu yüzden üretimi fazla olan ve yedek parça ulaşımı kolay olan tır ve kamyonlar daha çok rağbet görür.

Orijinal Yedek Parça Nedir? 

Tır veya kamyonların üretiminde kullanılan ve üzerinde bulunan parçalara orijinal parça denmektedir. 

Yan Sanayi Yedek Parça Nedir? 

Tır ve kamyonlar için üretici firmalar dışında farklı firmaların ürettiği parçalara yan sanayi parça adı verilmektedir. Bu parçalar marka tarafından üretilmeyerek farklı firmalar tarafından üretilip, piyasaya sunuluyor. Belirtmekte fayda var yan sanayi yedek parçalar, orijinal parçalara göre daha uygun fiyatlara temin edilmektedir.

Yedek Parça Değişimi

Tır veya kamyonunuzun arıza yapması durumunda ister mobil tamir servisini çağırabilir, isterseniz de servisimize gelerek sorunuzu çözüme kavuşturabilirsiniz. Bunun dışında arızası tespit edilen tır veya kamyonetin parça sorunu var ise parça değişimi de tecrübeli ustalarımız tarafından yapılmaktadır. Bunun için arıza sorunu belirlenerek ustalarımız gerekli parçanın kontrolünü sağlar. Eğer tır veya kamyonetin orijinal parçasında sorun yok ise arızayı gidermek için gerekli işlemleri yaparlar. Ancak sorun parça da ise isterseniz orijinal isterseniz yan sanayi yedek parça ile değişimini sağlar. Size de keyifli bir sürüş deneyimi ile yollara çıkmak kalır.
Sizi Arayalım
Numaranızı bırakın hemen sizi arayalım !

Kayseri Tır ve Kamyon Servisi

Türkiye'nin Her Noktasında hizmet vermekteyiz…
Tır ve kamyonlarınızda, aracınızın en kısa zamanda tamir ve bakımını yaparak sizlere teslimatı yapılmaktadır. Garantili hizmet için Ceylan Tır ve Kamyon Servisi hizmetinizdedir.
Logo
Copyright © 2021 Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım Medyatör
Sosyal Medya’da paylaşımlarımızı takip edin !