HEMEN ARA
×
  Hemen Ara   Whatsapp
Muayene Hazırlık
Trafikteki motorlu ve motorsuz araçların teknik yeterliliklerini belirlemek için TÜVTÜRK istasyonundan randevu alınarak araç muayeneleri yapılır. Araç kusurlarını muayene öncesi tamir eden araç sahipleri; muayene sürecini sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirler. Araç muayene raporları, aracı muayene merkezine getiren kişi tarafından alınan kusursuz, küçük kusurlar, ciddi kusurlar veya güvensiz gibi TÜVTÜRK yetkilileri tarafından hazırlanır.
 
Araç kusurlarından kaynaklanan kazaların sayısını azaltmak ve sürüş güvenliğini sağlamak için araç muayeneleri yapılmalıdır. Araç muayenesi yapabilmek için öncelikle TÜVTÜRK'ten randevu almanız gerekmektedir. Muayene öncesi sürücü;
 
• Eğer varsa aracın vergi ve ceza borcunu ödemesi, Ceza borcu var ise ivedikle ceza borcunu veya vergi borcunu ödemesi gerekir
• Kamyon veya tırın trafik sigortasına sahip olması,
• Egzoz gazı için ölçüm ve muayene belgesi alması, 
• Kamyon veya tır içerisinde bulunması zorunlu olan ekipmanların; tam ve hazır olması sürecin olumlu sonuçlanmasına neden olmaktadır.
 
Borçlu Kamyon veya Tırın Muayene İşlemi 

Kamyon veya tırınızın üzerinde herhangi bir trafik cezası, kaçak HGS geçiş cezası, plakanın ruhsata kayıtlı olmaması gibi neden ve cezalar ile kamyon veya tırınızın muayenesi yapılmaz. Özellikle aracınızın borcu var ise muayeneye gitmeden önce ödemenizi tavsiye ederiz. Bu konuda TÜVTÜRK, borcu olan tırların veya kamyonların muayenesini yapmamaktadır.
 
Muayene Sırasında İstenen Belgeler
 
Kamyon veya tırınız için muayene istasyonlarında bazı belgeler istenmektedir. Bunların başlıcaları trafik sigortası poliçesi, tırınızın ruhsatı, egzoz gazı ölçüm muayene belgesi, nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaportunuzun hazır olması gerekir. Eğer kamyon muayene sırasında egzoz gazı ölçüm beyanı yok ise ağır kusurlu araç olarak raporlanmaktadır.
 
Egzoz Gazı Ölçümü Nasıl ve Nerede Yaptırılır?
 
Egzoz gazı çevre ve sağlık için ciddi bir tehlikedir. Bu nedenle egzoz gazı muayenesi de araç muayenesine dahildir. TÜVTÜRK İstanbul Maslak, Antalya, İzmir ve Fethiye illerinde bulunan sabit TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında, mobil istasyonlarda ve motosiklet muayene istasyonlarında egzoz emisyon ölçümü yapılabilmektedir. Kayseri için ise birçok noktada egzoz emisyon ölçümü yaptırabilirsiniz. Kayseri’de İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Pınarbaşı ve Yahyalı’da egzos emisyon ölçümü yapabileceğin istasyonlar bulunmaktadır.
 
Egzoz emisyon testi yapan bir motorlu araç sahibi, orijinal trafik tescil belgesine ve motorlu araç egzoz emisyon iznine sahip olmalıdır (bu, ilk kez egzoz emisyon testine tabi tutulan araçlar için gerekli değildir).
 
Muayene için aracı teslim alırken, kimlik numaranızı, ehliyetinizi veya pasaportunuzu gösteren kimlik kartınızı da yanınızda getirmeniz gerekmektedir.
 
Egzoz Gazı Ölçüm Belgesi İçin Randevu Almak Gerekir Mi?
 
Kapsamlı kamyon ve tır muayenesi olarak düşünmeyin. Bu sadece egzoz gazınızın ölçümünü yapacak ve muayene sırasında ihtiyaç duyduğunuz belgeyi size sağlayacak bir belge türüdür. Bunun için Egzoz emisyon muayenesi için herhangi bir randevu almanız gerekmemektedir.
 
Muayene Günü Aracınızda Bulunması Gerekenler 

Aşağıdaki ekipmanlar muayene için önemli olmakla birlikte, bu ekipmanların yol yardımında ve sağlık durumlarında ne kadar yardımcı olduğunu biliyoruz. Sadece muayene günü için değil, her zaman yanımızda taşımamız gereken bu ekipmanlar;

• İlk Yardım Çantası
• Üçgen Reflektör
• Yangın Söndürme Cihazı
• Stepne
 
Araç Muayenesi İçin Randevu Süreci
 
Tüm araç sahipleri araç muayene randevularını TÜVTÜRK'ten online olarak alabilirler. Aynı zamanda sürücü 0 850 222 8888 numaralı çağrı merkezini arayarak randevu alabilir.S ervis süresi haftanın 6 günü 08:00-20:00 olup randevu geçerlilik süresi dolmadan yapılabilir. Son araç muayenesi gelmeden de aracınızı giderek muayene yaptırabilirsiniz.

Kayseri Araç Muayene İstasyonları Nerede?

Kayseri ilinde TUVTÜRK’e ait 3 adet araç muayene istasyonları bulunuyor. Bunların üçü şu şekilde;

• Erciyes Tesisleri Ve Araç Muayene İstasyonu 
• Güneşli Tesisleri Ve Araç Muayene İstasyonu 
• İncesu Tesisleri Ve Araç Muayene İstasyonu

Sizi Arayalım
Numaranızı bırakın hemen sizi arayalım !

Kayseri Tır ve Kamyon Servisi

Türkiye'nin Her Noktasında hizmet vermekteyiz…
Tır ve kamyonlarınızda, aracınızın en kısa zamanda tamir ve bakımını yaparak sizlere teslimatı yapılmaktadır. Garantili hizmet için Ceylan Tır ve Kamyon Servisi hizmetinizdedir.
Logo
Copyright © 2021 Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım Medyatör
Sosyal Medya’da paylaşımlarımızı takip edin !