HEMEN ARA
×
  Hemen Ara   Whatsapp
Elektrik ve Elektronik
Türkiye'nin hangi bölgesinde olursanız olun, kamyon ve tırlarınızın elektrik ve elektronik bakım, tamir çalışmalarını en hızlı şekilde yaptığımızı biliyor muydunuz? İster mobil tamir servisimiz ile belirttiğiniz konuma gelerek size zaman kazandırıyoruz isterseniz de servisimiz de sizleri ağırlayarak gerekli elektronik bakım çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.
 
Elektik ve Elektronik Bakımlar Nelerdir?

Birçok elektrik ve elektronik bakım çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Ancak kamyon veya tırlarınız için genellikle gerçekleştirdiğimiz elektronik bakımlar akü kontrolü, alternatör arızası, şarj kontrolü ve marş kontrolü gibi sıralanabilir.

Kamyon veya tırınızdaki akü elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depolayan ve kimyasal enerjiyi tekrar elektrik enerjisine çevirerek alıcıya sağlayan bir jeneratördür. Kamyonda bulunan elektrik enerjisi işletim sisteminin güç ihtiyacını karşılamak için kullanılır. Aracınızın aküsü; motor çalıştırma işlemi sırasında marş motoru, ateşleme sistemi, yakıt sistemi gibi elektrikli ekipmanlara güç sağlar. Ayrıca dijital radyolarda, saatlerde, çalar saatlerde, yol bilgisayarlarında vb. kullanım için enerji depolar. Pil kontrolü gibi elektronik bileşenlere de ayrıca güç sağlar. Pil kutusunda ve kapağında delikler, çatlaklar, kırılmalar, ezilme ve erimeler vb. durumların bulunması periyodik gözlemlere neden olur ve terminallerin kısa devre yapmasına neden olabilir. Ayrıca şarj seviyesi ve yük testi için bir pil test cihazı kullanın.

Alternatörün bakım ve şarj kontrolü ise şarj sistemi motordan aldığı mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çevirerek elektrik alıcısının beslenmesini ve akünün sürekli şarj olmasını sağlar. Birçok alternatör arızasını bir kez başlatıldığında tespit etmek kolaydır, ancak dikkatli olunması gerekir. Alternatör arızası, mekanik bir arıza veya elektrik arızası olabilir. Elektriksel arızalar zamanında düzeltilmezse, esas olarak aküye ve araçtaki tüm elektrikli bileşenlere zarar verebilir. Elektrik arızalarında sorun büyük ihtimalle tükenmiş kömür veya diyot yanmasından kaynaklanır. Mekanik arıza; ses çıkarmaya başlayarak kendini gösterir. Çoğu durumda sorun, alternatördeki bir veya daha fazla yataktadır. Rulman düşerse, alternatör onarılamayacak şekilde hasar görür; hatta çevresindeki parçalara da zarar verir. Sigorta ve rölenin kontrolü: sigorta; devreyi yüksek akımdan koruyabilir. Araç devresinde olası bir kısa devre sonunda sistemi olası yangın tehlikelerinden korumak için kullanılır.
 
Kamyonlar İçin Elektrik ve Elektronik Tamir Fiyatları

Tırınız veya kamyonunuz için elektrik ve elektronik tamir yeri arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Yılların verdiği bilgi, birikim ve tecrübe ile araçlarınızın bakımlarını eksiksiz bir şekilde gerçekleştiriyor ve sorunsuz bir şekilde yollara geri dönmenizi sağlıyoruz. Kullandığımı teknolojiler ile birlikte alanında yetkin ustalarımız sayesinde tır ve kamyonlarınızın elektrik, elektronik aksamlarını derinlemesine inceliyoruz. Sorunun kaynağını bularak sizi bilgilendiriyor ve gerekli tamir sürecini başlatıyoruz. Bunun dışında isterseniz de mobil tamir servisimiz ile kapınıza gelerek yerinde servis ve tamir imkanı sunuyoruz. Elektrik ve elektronik tamir fiyatları tamir süresine ve tamirin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bunun için bizim ile iletişime geçebilir dilerseniz de servisimize gelerek kontrollerini sağlayabilirsiniz.

Sizi Arayalım
Numaranızı bırakın hemen sizi arayalım !

Kayseri Tır ve Kamyon Servisi

Türkiye'nin Her Noktasında hizmet vermekteyiz…
Tır ve kamyonlarınızda, aracınızın en kısa zamanda tamir ve bakımını yaparak sizlere teslimatı yapılmaktadır. Garantili hizmet için Ceylan Tır ve Kamyon Servisi hizmetinizdedir.
Logo
Copyright © 2021 Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım Medyatör
Sosyal Medya’da paylaşımlarımızı takip edin !